Podłoża zoologiczne

Podłoża kokosowe do terrarium i insektarium

Podłoża kokosowe są zalecane jako ściółki higieniczne dla zwierząt. Popularne głównie w terrarystyce, gdyż zapewniają optymalne warunki w hodowli płazów, gadów i owadów zarówno w terrariach suchych jak i mokrych, gdyż zapewniają odpowiednie warunki powietrzno-wodne.  Ponadto są także doskonałe dla roślin tropikalnych. Porowata struktura wiórów kokosowych bardzo dobrze absorbuje wilgoć. Namoknięte włókna powodują stopniowe uwalnianie pary wodnej. Torf kokosowy oraz czipsy kokosowe nadają się do suchych, średnio wilgotnych i wilgotnych terrariów oraz insektariów.

Podłoża kokosowe są przeznaczone także jako naturalny żwirek higieniczny dla innych zwierząt domowych – kotów, fretek i gryzoni. Frakcje włókniste są doskonałym budulcem na gniazda i norki.

Zalety podłoży kokosowych:

lekkie i przewiewne,
pochłaniają woń i wilgoć
mają stałą strukturę i wolno ulegają rozkładowi
naturalny zapach i kolor
przyjazne środowisku nie wymagają utylizacji
wolne od bakterii i pasożytów
odczyn pH 6,5
zapewnia zwierzętom odpowiedni mikroklimat

Oferujemy bardzo szeroki wybór frakcji grubych, miałkich, włóknistych oraz mieszanek. Podłoża są kompresowane i dostępne w postaci popularnych brykietów lub blokówSkompresowane podłoża kokosowe odpręża się z użyciem wody. Materiał szybko nabiera pełnej objętości po przelaniu wodą, dzięki swojej gąbczastej strukturze. Oferujemy także podłoża sypkie w małych torbach lub balotach.

Zapraszamy producentów i sieci handlowe do tworzenia własnych produktów w oparciu o nasz asortyment, jako importer proponujemy dogodne warunki współpracy. Dostarczamy swoje wyroby producentom ściółek i żwirków zoologicznych, ogrodom zoologicznym oraz hurtowniom i sklepom.

PRODUKTY – PODŁOŻA SKOMPRESOWANE

Nasze produkty są dostępne na stronie Sklepu Zoologicznego Zoo Faktor.

PODŁOŻA GOTOWE DO UŻYCIA
Dekoracje z kokosa

Domki, gniazdka, ścianki kokosowe to produkty naturalne. Są produkowane ręcznie. Przeznaczone dla zwierząt hodowanych w terrarium: gady, płazy, pająki oraz dla rybek, myszek, ptaków i innych małych zwierząt.

Frakcje podłoży kokosowych
zastosowanie podłoży kokosowych

Torf kokosowy – frakcja standard, bardzo drobna, przypomina torf naturalny, ale jest lekka, ma trwalszą strukturę i nie osiada, czyli nie robi się „błoto”.  Stosowane często w terrariach dla pająków.

Czipsy kokosowe – grube wióry z łupin i miękiszu orzechów kokosowych. Dostępne w trzech rozmiarach. Popularne w różnych terrariach, np. u Agamy Brodatej oraz jako ściółka higieniczna dla kotów.  Czipsy kokosowe mają obojętne pH 6,5, utrzymują wilgoć a przy tym są przewiewne.

Włókno kokosowe 1-3cm oraz długie nie pocięte – oczyszczone włókno kokosowe ma różne zastosowania w zależności od potrzeb. Sprawdza się doskonale jako budulec na gniazda.