Maty kokosowe

Maty kokosowe do upraw szklarniowych firmy Promat Sp. z o.o. zawierają czyste i naturalne podłoże kokosowe. Są polecane do pomidora, ogórka, papryki, róży, truskawek, malin, pieczarek i wielu innych.

Podłoże kokosowe ma gąbczastą budowę, co zapewnia swobodny i obfity rozwój korzeni oraz równomierne rozchodzenie pożywek w całej objętości. Stanowią doskonale warunki dla rozsad oraz roślin w fazie owocowania.

Właściwości fizyczne

Porowatość 95%  Zawartość substancji organicznej 96%  
pH 6,5 
Zasolenie 0,74 g/l NaCl

Wymiary mat

100 x 20 x 8 (pojemność 16 l)
100 x 20 x 10 (pojemność 20 l)
100 x 20 x 12 (pojemność 24 l).
Lub inne na zamówienie.

Ogrodnicy w Polsce najczęściej wybierają kompozycję 30% czipsów i 70% torfu kokosowego lub 50/50%. Czipsy kokosowe są jak twarde gąbki, dzięki ich zawartości podłoże w macie jest lżejsze, bardziej porowate i ma trwałą strukturę. Nie osiada w przeciwieństwie do torfu naturalnego.

Maty kokosowe są ekologiczne i nie ma problemów z ich utylizacją.

Nasze maty oznaczamy logiem i danymi firmy. Są badane w Instytucie Warzywnictwa w Skierniewicach, gdzie otrzymaliśmy pozytywne opinie. Wyniki badań są przedstawione w zakładce Opinie i zezwolenia. 

 

Nasze maty do upraw szklarniowych zawierają sprasowane podłoże kokosowe opakowane w mocną folię UV, czarną od wewnątrz i białą na zewnątrz, która starcza na dwa lata. Folia nie posiada naciętych otworów pod sadzonki ani otworów drenażowych. Każda uprawa wymaga innego rodzaju otworów. Istnieje możliwość wykonania nacięć przed dostawą na indywidualne zamówienie minimum 3000 szt.

Maty są łatwe w użyciu, mata pęcznieje po przelaniu wodą. Nacięcie otworów wykonuje się według własnych potrzeb. Maty kokosowe są kompresowane ze względu na wygodę w transporcie.

Tutaj możesz pobrać instrukcję. Maty_instrukcja